KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15185050
nr 1518 5050
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Sjöbodar. Signerad. Olja på duk, daterad -55,23x31 cm, yttermått inklusive ram: 39x48 cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
måndag 30 januari 2023
kl 18:40:16